ZyXEL NSA-220 – serce cyfrowego domu

Firma ZyXEL wprowadziła do sprzedaży nową pamięć masową NSA-220. Urządzenie, wyposażone w serwer DLNA, umożliwia łatwe przechowywanie, udostępnianie, dzielenie i archiwizowanie danych w domowej sieci.

Urządzenie NSA-220 obsługuje dyski o łącznej pojemności do 1,5 terabajta, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie jako serce cyfrowego domu, pozwalając na dzielenie i przechowywanie plików w domowej sieci.

088016a.jpg

Wbudowany serwer DLNA pozwala na współpracę z dowolnym urządzeniem zgodnym z tym standardem – np. telewizorem, sprzętem audio, czy urządzeniem ZyXEL Digital Media Adapter DMA-1000*. NSA-220 jest obecnie jedynym urządzeniem w swojej klasie, umożliwiającym korzystanie z oprogramowania klienckiego w standardzie DLNA z dowolnego podłączonego do sieci domowej komputera. NSA-220 może więc odgrywać kluczową rolę w cyfrowym domu, stanowiąc magazyn multimediów – urządzenie pozwala dzielić pliki mp3, filmy, nagrania z kamer i aparatów cyfrowych oraz inne dane.

Użytkownicy domowej sieci mogą uzyskać dostęp do zgromadzonych na dyskach NSA-220 zasobów za pośrednictwem protokołu FTP, albo po prostu podłączając się do dzielonego dysku w ich “otoczeniu sieciowym”.

NSA-220 obsługuje dwa dyski twarde SATA, o łącznej pojemności do 1,5 terabajta, zaś dwa porty USB pozwalają na podłączenie kolejnych napędów zewnętrznych. Porty te mogą być także wykorzystywane do przenoszenia danych z odtwarzaczy mp3, kamer cyfrowych i innych urządzeń obsługujących standard USB, bez pośrednictwa komputera.

Bezpieczeństwo danych zapewnia architektura wielowarstwowa (multi-tier): wbudowany system archiwizacji Memeo AutoBackup pozwala na zautomatyzowane pobieranie danych z komputerów w domowej sieci, zaś inteligentny przycisk “auto-copy” umożliwia tworzenie duplikatów danych z podłączonych do NSA-220 urządzeń, za pomocą jednego kliknięcia. Ostatnią linią zabezpieczeń jest tryb “mirror”, chroniący przed utratą danych w przypadku awarii dysku. Elastyczna konfiguracja napędów umożliwia tworzenie matryc RAID 0, RAID 1 i JBOD.

Urządzenie dostępne jest w sieci sprzedaży firmy ZyXEL w sugerowanej cenie dla klienta końcowego 329 USD netto i objęte jest dwuletnią gwarancją.

hastagi na stronie:

#izabela skrybant-dziewiątkowska data urodzenia #izabela skrybant biografia #izabela skrybant-dziewiątkowska ile ma lat #izabela skrybant dziewiątkowska biografia #biografia izabeli skrybant

Authors

Related posts

Top