Aktualności LIFESTYLE Styl życia

Halloween 2016: Gdzie bawić się w stolicy?

Halloween 2016: Gdzie bawić się w stolicy?
Halloween zbliża się wielkimi krokami. Na klubowej mapie Warszawy świętowanie rozpoczyna się już kilka dni przed 31 października – w ostatni weekend

Data publikacji: 2016-10-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Halloween 2016: Gdzie bawić się w stolicy?
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Na klubowej mapie Warszawy świętowanie rozpoczyna się już kilka dni przed 31 października – w ostatni weekend miesiąca.

Halloween 2016: Gdzie bawić się w stolicy? Styl życia, LIFESTYLE - Halloween zbliża się wielkimi krokami. Na klubowej mapie Warszawy świętowanie rozpoczyna się już kilka dni przed 31 października – w ostatni weekend miesiąca.

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce na ulicach miast zobaczymy kultowe postaci, a echem będzie unosiło się tradycyjne hasło „cukierek albo psikus”. Na klubowej mapie Warszawy świętowanie rozpoczyna się już kilka dni przed 31 października – w ostatni weekend miesiąca. Typujemy, które przebrania będą królowały na tegorocznych imprezach, a także podpowiadamy, gdzie bawić się w stolicy.

Wszystko zaczęło w Irlandii, jednak Halloween najbardziej kojarzone jest z Ameryką. Drugie (po Bożym Narodzeniu) najbardziej komercyjne święto, na które w USA wydaje się nawet 7 mld dolarów, z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność także w Polsce. W ostatnie dni października ludzie przebierają się za potwory lub kultowe postaci, i bawią się na licznych imprezach zorganizowanych w tym czasie.

Im dziwniej i mroczniej, tym lepiej?

Halloween to jedna z nielicznych okazji, aby zmienić się w kogoś innego. W ten wieczór możesz zostać Marylin Monroe, Kim Kardashian, Batmanem, członkiem rodziny Adamsów – pomysłów na przebranie jest wiele. Jednak sądząc po popularności filmu Suicide Squad i dyskusjach odbywających się w social mediach, w tym roku będą królowały stylizacje a’la Harley Quinn oraz Joker. Na ulicach prawdopodobnie spotkamy także innych bohaterów z kultowych komiksów Marvela oraz DC, takich jak: Doctor Strange, Wonder Woman, Superman. Możemy przypuszczać, że jak co roku, wiele kobiet przebierze się za kobietę-kota, wróżkę czy zakonnicę, a mężczyzn za szturmowca lub mniej angażujące kreatywnie przebrania, czyli lekarza albo agenta 007. – Niektóre stylizacje na Halloween przechodzą najśmielsze oczekiwania. Podczas zeszłorocznej imprezy, w naszym klubie można było spotkać ludzi przebranych za kultowe postaci ze świata filmu i całej popkultury, ale także wojowników i wojowniczki czy zombie – ograniczeniem była tylko wyobraźnia uczestników. Niektóre osoby przyniosły wyłącznie maski potworów lub chirurgiczne, jeszcze inni w ogóle się nie przebierali. Najważniejsza tego dnia jest dobra zabawa i niepowtarzalna atmosfera, a one akurat towarzyszą nam co roku – podkreśla Marcin Lubasiński z warszawskiego lokalu Klubo (dawnej Klubokawiarni), czyli kultowego miejsca na imprezowej mapie Warszawy.

A to już wiesz?  KUKBUK zaprasza do Wioski ÅšwiÄ™tego MikoÅ‚aja na gorÄ…cÄ… czekoladÄ™!

Gdzie się bawić?

Sposobów na spÄ™dzenie ostatnich dni października jest wiele – tym bardziej, że każdego roku organizowanych jest coraz wiÄ™cej imprez oraz innych wydarzeÅ„ kulturalnych zwiÄ…zanych z Halloween. Można także wziąć udziaÅ‚ w wielu mrocznych konkursach i zabawach. Ciekawym pomysÅ‚em na te dni jest spÄ™dzenie wieczoru w kinie (ofertÄ™ przygotowali m.in. Cinema City czy Multikino), uczestnictwo w interesujÄ…cych imprezach, utrzymanych w klimacie zombie, czyli np. bieg Run Or Death, lub zorganizowanie tzw. „before party”, a nastÄ™pnie wziÄ™cie udziaÅ‚u w jednej z imprez klubowych, licznie organizowanych w tych dniach. Warszawskie ulice w ostatni weekend października z całą pewnoÅ›ciÄ… bÄ™dÄ… wyjÄ…tkowo mroczne i przepeÅ‚nione niepowtarzalnÄ… atmosferÄ…. Imprezy klubowe bÄ™dÄ… odbywaÅ‚y siÄ™ nie tylko w lokalach na Mazowieckiej, ale także na pobliskiej ulicy Czackiego, Twardej, przy Placu Zawiszy czy Teatralnym. WÅ›ród lokali organizujÄ…cych zabawy na Halloween warto wymienić m.in.: Level 27 (28.10), Klubo (29.10), Enklawa (29.10), Bal (31.10) – te kluby przygotowaÅ‚y specjalne imprezy tematyczne, takie jak: Level Horror Story, Pumpkin Party, Halloween Party czy Balloween,

Ciekawostki o Halloween

Halloween obchodzi się w wielu krajach, głównie zachodu, 31 października. Według wielu źródeł sama nazwa pochodzi od skrótu „All Hallows’ E’an”, czyli „All Hallows’ Eve”, co oznacza po prostu wigilię Wszystkich Świętych. Międzynarodowym symbolem Halloween jest dynia z wyszczerbionymi zębami, a także m.in. duchy i trupie czaszki. Pierwsze kostiumy przygotowane specjalne na to święto pojawiły się w 1930 roku. W Polsce Halloween zaczęto obchodzić w latach 90., jednak nadal wzbudza wiele kontrowersji – głównie wśród środowisk konserwatywnych.

Podobną inicjatywą utrzymaną w klimacie Halloween, ale odbywającą się w innym terminie (w czerwcu), jest Zombie Walk. Wydarzenie organizowane jest w wielu miastach na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy odbyło się ono w 2007 roku w Warszawie, później także w Łodzi i Gdańsku. Podczas eventu, szlakiem wyznaczonej wcześniej trasy, przechodzi tłum wystylizowanych, żywych trupów.

A to już wiesz?  KAWOWE WARIACJE Z SM GOSTYŃ

Nikogo na pewno nie zdziwi fakt, że – jak co roku – najwiÄ™cej imprez z okazji Halloween zaplanowanych jest w Warszawie. BÄ™dÄ…c w stolicy w dniach 28-31 października nie można wiÄ™c przegapić licznych atrakcji, imprez i wydarzeÅ„ kulturalnych przygotowanych specjalnie na tÄ™ okazjÄ™. Wszyscy sympatycy mocnych wrażeÅ„, którzy w ostatnie dni października wyjdÄ… na ulice Warszawy, muszÄ… przygotować siÄ™ na nadzwyczajnÄ… atmosferÄ™ grozy, która w tym czasie siÄ™gnie zenitu! 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Halloween 2016: Gdzie bawić się w stolicy? Styl życia, LIFESTYLE - Halloween zbliża się wielkimi krokami. Na klubowej mapie Warszawy świętowanie rozpoczyna się już kilka dni przed 31 października – w ostatni weekend miesiąca.
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy