Aktualnosci LIFESTYLE Sztuka

Kontenerowe galerie fotografii Szymona Brodziaka

Kontenerowe galerie fotografii Szymona Brodziaka
Jesteś tym, co widzisz – to motto artysty fotografika Szymona Brodziaka umieszczone na jego przeszklonej galerii stworzonej w kontenerze ustawionym w połowie listopada w Warszawie na Duchnickiej

Data publikacji: 2017-12-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kontenerowe galerie fotografii Szymona Brodziaka
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Jesteś tym, co widzisz – to motto artysty fotografika Szymona Brodziaka umieszczone na jego preszklonej galerii stworonej w kontenere ustawionym w połowie listopada w Warszawie na Duchnickiej 3.

Kontenerowe galerie fotografii Szymona Brodziaka Sztuka, LIFESTYLE - Jesteś tym, co widzisz – to motto artysty fotografika Szymona Brodziaka umieszczone na jego preszklonej galerii stworonej w kontenere ustawionym w połowie listopada w Warszawie na Duchnickiej 3.

Kontenerowe galerie fotografii Szymona Brodziaka

Jesteś tym, co widzisz – to motto artysty fotografika Szymona Brodziaka umieszczone na jego preszklonej galerii stworonej w kontenere ustawionym w połowie listopada w Warszawie na Duchnickiej 3. Na niewielkiej przestreni autor w premyślany sposób prezentuje swoje fotografie, inspirując gości do wykorystywania ich w aranżacji własnych wnętr. Odbiorcą twórczości artysty jest nie tylko osoba odwiedzająca galerię, ale – dzięki wykorystaniu preszkleń – także przypadkowy prechodzień.

Motto umieszczone na galerii ma nas nakierować na własne impresje, bez zagłębiania się w interpretacje autora. Skłania też do refleksji na temat tego, czym się otaczamy.

Sztuka „wychodzi” na ulice

Wykorystanie rozwiązań kontenerowej architektury modułowej w prezentacji prac artystów to otwarcie na publiczność. Dzięki preszkleniom i możliwości usytuowania modułów w przestreni publicznej sztuka „wychodzi” na ulice. Podążając za dynamiką miasta, kontenerowa galeria może zmieniać lokalizację oraz położenie w określonej przestreni. Dla Szymona Brodziaka wyróżnikiem architektury modułowej jest nieszablonowość, niestandardowość, możliwość tworenia nieskończonych kombinacji przestrennych, a także minimalizm i nowoczesność.

Artysta wykorystuje możliwości mobilne warszawskiej galerii – skorystał z możliwości modyfikacji jej ustawienia w przestreni przy Fabryce Norblina (z położenia równoległego na prostopadłe do ulicy), a w połowie listopada br. preniesienia galerii w okolice poindustrialnego budynku Defabryki.

Oprócz galerii warszawskiej w kontenere od 2013 r. funkcjonuje galeria poznańska. Miejsce przy Restauracji SPOT. na ulicy Dolna Wilda na stałe wpisało się w artystyczną mapę Poznania. Jest przestrenią dla różnych form wyrazu wykraczających poza fotografię. W galerii organizowane są różnego rodzaju wydarenia np. koncerty, spotkania autorskie, śniadania dla architektów, treningi yogi czy baletu.

  Dołącz do wyścigu pragnień!

Kontenery w projektach artystycznych

Zastosowanie kontenerów w projektach artystycznych to trend światowy, który coraz częściej można zaobserwować również w Polsce (np. KontenerART w Poznaniu czy Kontenery Kultury w Chorowie). Technologia modułowa daje duże pole do popisu środowisku artystycznemu, zmienia tkankę miejską, a odbiorcom dostarcza miejsc doświadczania kultury i sztuki. To elastyczne, ale i estetyczne rozwiązane spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

– Kontenerowe budownictwo modułowe jest coraz częściej wybierana przez środowisko artystyczne ze względu na mobilność, elastyczność oraz prostą formę – mówi Jakub Łazowy, Dyrektor Handlowy Touax. – Mobilność rozwiązań Touax to możliwość szybkiego montażu, demontażu i zmiany miejsca modułów. Elastyczność to natomiast zdolność adaptacji do zmieniającej się sytuacji i potrzeb. Prosta forma oraz możliwość zastosowania bezprofilowych preszkleń to potencjał, który może być wykorystany w dowolnym kształtowaniu ostatecznej formy – wyjaśnia ekspert.

***

Prace Szymona Brodziaka i informacje na temat galerii można znaleźć na: http://szymonbrodziak.com/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kontenerowe galerie fotografii Szymona Brodziaka Sztuka, LIFESTYLE - Jesteś tym, co widzisz – to motto artysty fotografika Szymona Brodziaka umieszczone na jego preszklonej galerii stworonej w kontenere ustawionym w połowie listopada w Warszawie na Duchnickiej 3.
Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy