Biznes Konsument

Krynica Vitamin deklaruje wsparcie dla rządu

Polski producent gotowy wesprzeć rząd. Krynica Vitamin S.A. może produkować aż 15 mln. litrów płynu dezynfekującego

Data publikacji: 2020-09-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Krynica Vitamin deklaruje wsparcie dla rządu
Kategoria: BIZNES, Konsument

Polski producent gotowy wesprzeć rząd. Krynica Vitamin S.A. może produkować aż 15 mln. litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.

Krynica Vitamin deklaruje wsparcie dla rządu BIZNES, Konsument - Polski producent gotowy wesprzeć rząd. Krynica Vitamin S.A. może produkować aż 15 mln. litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.

Polski producent gotowy wesprzeć rząd. Krynica Vitamin S.A. może produkować aż 15 mln. litrów płynu dezynfekującego miesięcznie

W związku z powrotem dzieci do szkół i zwiększonym zapotrzebowaniem na środki dezynfekujące pojawiły się obawy czy ponownie nie zabraknie środków odkażających. Każdy pamięta puste półki sklepowe na początku pandemii koronawirusa i problemy z kupnem środków dezynfekujących. Krynica Vitamin S.A. znacząco zwiększając swoje moce produkcyjne stała się jednym z liderów tej branży w Europie. Dziś jest gotowa wesprzeć rząd.

15 mln. litrów płynu dezynfekującego

„Krynica Vitamin jest dziś wiodącym w Europie producentem płynów do dezynfekcji rąk czy powierzchni. Od początku lipca spodziewając się takiego rozwoju wydarzeń, podjęliśmy decyzję o rozbudowie naszych mocy produkcyjnych” – mówi Piotr Czachorowski, Prezes Zarządu Krynicy Vitamin S.A. By zdać sobie sprawę z tego jak znacząco wzrosły moce produkcyjne i zdolności spółki wystarczy wspomnieć, że w związku z rozpoczętym rokiem szkolnym rząd zapowiedział, że do placówek edukacyjnych trafi 4 miliony litrów płynu dezynfekującego. Polska spółka jest w stanie miesięcznie produkować prawie 4 razy więcej. „Dzisiaj te moce stanowią około 15 milionów litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.” – dodaje Piotr Czachorowski.

Wsparcie dla rządu

Znając swoje moce produkcyjne i możliwości Krynica Vitamin S.A. produkująca płyn Hygea Med jest w stanie w znaczącym stopniu zaspokoić potrzeby szkół, szpitali czy jednostek samorządowych. Podobnie jak na wiosnę jest w stanie także uzupełnić zapasy Agencji Rezerw Materiałowych. „Jestem w stanie powtórzyć i zadeklarować to co w maju mówiłem panu premierowi czy ministrowi zdrowia. Jeżeli będzie taka potrzeba Krynica Vitamin jest w stanie przekazać pełne swoje moce produkcyjne na obsługę bieżących zleceń które wynikają z bieżącej sytuacji w związku z rozwojem pandemii” – mówi Piotr Czachorowski, Prezes Zarządu Krynica Vitamin S.A.

A to już wiesz?  „Duchy poetów”

Wytyczne dla szkół

Zaopatrzenie szkół w płyny dezynfekujące jest bardzo istotne z puntu widzenia przygotowanych dla nich wytycznych. Przy wejściu do budynku szkoły należy bowiem zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.

O Krynicy Vitamin S.A.

Krynica Vitamin to producent obecny na rynku od 28 lat. W obliczu zagrożenia COVID-19 w marcu 2020 roku Zarząd Spółki podjął decyzję o natychmiastowym przestawieniu części mocy zakładu, aby jak najszybciej wdrożyć do sprzedaży płyn do dezynfekcji rąk.

Działanie firmy było odpowiedzią na realne potrzeby rynku wynikające z zagrożenia epidemicznego i konieczność podjęcia środków zapobiegawczych na poziomie gospodarstw domowych i instytucji publicznych przeciw dalszemu dynamicznemu rozprzestrzenianiu się wirusa w Polsce i zagranicą.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Krynica Vitamin deklaruje wsparcie dla rządu BIZNES, Konsument - Polski producent gotowy wesprzeć rząd. Krynica Vitamin S.A. może produkować aż 15 mln. litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.
Hashtagi: #BIZNES #Konsument

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy