Data publikacji: 2016-12-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pomoc ma moc – Castorama wspiera Polski Czerwony Kryż
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE
W najbliższą sobotę, we wszystkich sklepach Castorama w Polsce rozpocznie się zbiórka pieniędzy dla Grup Ratownictwa PCK. Zebrane środki zostaną preznaczone na zakup sprętu niezbędnego, by pomagać poszkodowanym w katastrofach naturalnych.

W najbliższą sobotę, we wszystkich sklepach Castorama w Polsce rozpocznie się zbiórka pieniędzy dla Grup Ratownictwa PCK. Zebrane środki zostaną preznaczone na zakup sprętu niezbędnego, by pomagać poszkodowanym w katastrofach naturalnych.
Międzynarodowa Grupa Kingfisher, której członkiem jest Castorama Polska podpisała porozumienie ze stowaryszeniami Czerwonego Kryża w Wielkiej Brytanii, Polsce i Francji. W ramach nawiązanej współpracy podejmą oni wspólne działania na rzecz wsparcia grup ratownictwa i zapobiegania skutkom klęsk i katastrof. Pierwszą akcją organizowaną w naszym kraju przez Castorama Polska oraz Polski Czerwony Kryż pod hasłem „Pomoc ma moc” będzie zbiórka pieniędzy, która odbędzie się w dniach od 3 do 11 grudnia. W tym czasie we wszystkich sklepach sieci, przy kasach, zostaną wystawione specjalne, czerwone puszki ze znakiem czerwonego kryża, do których klienci oraz pracownicy będą mogli wrucać datki.
Zebrane w ten sposób fundusze preznaczone zostaną na zakup sprętu dla Grup Ratownictwa PCK w całym kraju. Polski Czerwony Kryż od początku istnienia zajmował się niesieniem pierwszej pomocy i ratownictwem w czasie nagłych wypadków, katastrof czy klęsk żywiołowych. Celem Grup Ratownictwa PCK jest współpraca z państwowymi systemami ratowniczymi – Państwową Strażą Pożarną i Systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego – w sytuacjach, w których te służby ratownicze potrzebują wsparcia.
Na co dzień najczęściej wyjeżdżamy szukać zaginionych w terenie otwartym – są to akcje pojedynczych Grup. Na powódź, opady śniegu, będące zagrożeniem dla ludzi, czy osuwiska odpowiadamy ze zwielokrotnioną siłą. Wykorystujemy nowoczesny spręt medyczny, środki łączności oraz zaplecze logistyczne. Staramy się łączyć ogromną motywację ludzi do pomocy innym oraz nowoczesną technologię. Powodzenie działań ratowniczych zależy w dużej miere od dostępności wykwalifikowanych zasobów osobowych oraz narędzi technicznych. Prygotowujemy się do działań na każdą skalę – od lokalnych podtopień, po powódź podobną do tej z 2010 czy też 1997 r. Prowadzimy bezpośrednie działania w terenie. Edukujemy społeczeństwo. W razie niekorystnych warunków atmosferycznych zapewniamy oświetlone i ogrewane miejsca dla ewakuowanych lub miejsce odpoczynku dla osób biorących udział w działaniach ratowniczych. Pracujemy w każdych warunkach – bez względu na porę dnia, porę roku, warunki atmosferyczne. Jesteśmy zawsze gotowi do wyjazdu – mówi Rafał Sakowski – koordynator ds. ratownictwa w Polskim Czerwonym Kryżu.
Castorama Polska, lider polskiego sektora w branży DIY/Home improvement, wyznacza standardy w dziedzinie odpowiedzialności społecznej na naszym rynku. Spółka od wielu lat angażuje się w działania mające na celu ochronę środowiska czy poprawę jakości życia społeczności lokalnych m.in. dzięki rewitalizacji wybranych przestreni publicznych czy edukowanie w dziedzinie umiejętności DIY, majsterkowania oraz ekologicznych działań i rozwiązań.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE