Aktualnosci LIFESTYLE Styl zycia

Zatańcz i powiedz NIE przemocy wobec kobiet – już w środę

Zatańcz i powiedz NIE przemocy wobec kobiet – już w środę
14 lutego w Agorze Bytom mieszkańcy regionu zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet. To element walentynkowego wydarzenia „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. W pierwszej próbie wzięło udział ponad 30 osób. Dołącz do

Data publikacji: 2018-02-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zatańcz i powiedz NIE premocy wobec kobiet – już w środę
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

14 lutego w Agore Bytom mieszkańcy regionu zatańczą preciwko premocy wobec kobiet. To element walentynkowego wydarenia „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. W pierwszej próbie wzięło udział ponad 30 osób. Dołącz do nich!

Zatańcz i powiedz NIE premocy wobec kobiet – już w środę Styl życia, LIFESTYLE - 14 lutego w Agore Bytom mieszkańcy regionu zatańczą preciwko premocy wobec kobiet. To element walentynkowego wydarenia „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. W pierwszej próbie wzięło udział ponad 30 osób. Dołącz do nich!

14 lutego w Agore Bytom mieszkańcy regionu zatańczą preciwko premocy wobec kobiet. To element walentynkowego wydarenia „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. W pierwszej próbie wzięło udział ponad 30 osób. Dołącz do nich!

„One Billion Rising” (po polsku „Nazywam się Miliard”) to ogólnoświatowy, walentynkowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na premoc wobec dziewcząt i kobiet. Za każdym razem podejmowany jest inny temat – w tym roku premocy na poziomie lokalnym. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec. Dlaczego?

– Tańcząc, rądzimy swoim ciałem. Tańcząc, wyzwalamy energię niezbędną do wprowadzenia zmian, a te są bardzo potrzebne. Premoc jest naszym lokalnym problemem. Dzieje się tu i teraz, obok nas – mówi radna Joanna Stępień, inicjatorka wydarenia w Bytomiu. – Dlatego w 2018 roku nasza akcja będzie zajmować się właśnie tym problemem, by go nagłośnić, ujawnić i preciwdziałać – dodaje.

Wydarenie popredzają próby, które prowadzi Anna Majer, choreograf z Opery Śląskiej. W pierwszej wzięło udział ponad 30 osób. Były to głównie dziewczęta i kobiety. Kolejną zaplanowano na poniedziałek, 12 lutego, o godz. 17.30 w Sali Kameralnej Agory Bytom (poziom +3). Do akcji będzie można dołączyć także spontanicznie, w dniu wydarenia – 14 lutego o godz. 19.30 w Agore Bytom. -Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w globalnej akcji i okazać solidarność oraz wsparcie wszystkim kobietom, które dotknął problem premocy – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. – Duże zainteresowanie pierwszą próbą pokazuje, że takie wydarenia są potrzebne. Jestem prekonana, że 14 lutego będzie nas jeszcze więcej – dodaje.

  Zadbaj o kręgosłup w biurze!

Organizatorem „Nazywam się Miliard/One Billion Rising” w Polsce jest Fundacja Feminoteka. Inicjatorem wydarenia w Bytomiu jest radna Joanna Stępień, a partnerem galeria handlowa Agora Bytom.

„Nazywam się Miliard/One Billion Rising”

Finał: 14 lutego 2018 r., godz. 19.30

Próba: 12 lutego, godz. 17.30

Agora Bytom – Bytom, plac Kościuszki 1

Wstęp wolny – zapraszamy!

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytom

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zatańcz i powiedz NIE premocy wobec kobiet – już w środę Styl życia, LIFESTYLE - 14 lutego w Agore Bytom mieszkańcy regionu zatańczą preciwko premocy wobec kobiet. To element walentynkowego wydarenia „Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. W pierwszej próbie wzięło udział ponad 30 osób. Dołącz do nich!
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy